LZS Olbrachcice - strona nieoficjalna

pon.

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

O Klubie LZS Olbrachcice:

Logo

Klub piłkarski LZS Olbrachcice powstał w 1976r. a jego założycielami byli Józef Kozubek i Jan Alter. Przez pierwsze dwa sezony nie posiadano własnego boiska a mecze rozgrywano na obiekcie w Białej. Dopiero w 1979r. Gmina Biała wykupiła działki na terenie gdzie obecnie znajduje się boisko i od tej pory wioska posiada własne boisko sportowe. W tym samym roku drużyna odnotowała swój pierwszy awans z C klasy do B. Trzy lata później, w roku 1982 do sekcji piłkarskiej dołączyła sekcja narciarska (narciarstwo biegowe, sekcja zarówno męska jak i damska), która brała udział w spartakiadach.

Od tego roku kierownictwo w klubie objął Alfred Botta, któremu klub zawdzięcza liczne sukcesy i który związany jest  z zespołem do dnia dzisiejszego. Drużyna kilkakrotnie spadała i ponownie awansowała do B klasy, była również organizatorem licznych festynów i imprez okolicznościowych a klub oparty był głównie na mieszkańcach Olbrachcic.  W roku 1994 z powodów osobistych Alfred Botta zrezygnował z funkcji prezesa klubu, a z racji że nie znaleziono następcy na jego stanowisko, działalność klubu została zawieszona, natomiast zawodnicy Olbrachcic w większości przeszli do drużyny LZS Zawada.

Jednak w 2005r. klub został reaktywowany przez Joachima Grelicha i Adriana Menclera, a dwa lata później, w 2007r. odnotował awans do B klasy. Po reaktywacji zespół posiadał drużynę juniorów jak i trampkarzy. Aktualnie w skład naszego klubu wchodzi drużyna seniorów, która doskonale sobie radzi w B-klasie oraz nowo powstała drużyna juniorów, która w swoim pierwszym sezonie zajmuje czołowe miejsce w tabeli i będzie się liczyć w walce o awans do II ligi.

LZS Olbrachcice : KS "Fortuna" Głogówek
Ładowanie...

Pogoda

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

MGKS Cukrownik Baborów 5:0 LZS Pogoń Wojnowice
LZS Racławiczki 1:4 LZS Olbrachcice